شماره تماس کارخانه جوجه کشی207 : 02133722838

تلفن همراه جهت تماس برای خرید انواع محصولات کارخانه جوجه کشی207: 09123332661
تلفن همراه جهت تماس و خرید انواع محصولات از کارخانه جوجه کشی207: 09123332661 

جوجه کشی ماشینی در کارخانه جوجه کشی 207

خانه / کارخانه جوجه کشی 207 / جوجه کشی ماشینی در کارخانه جوجه کشی 207

جوجه کشی ماشینی

جوجه کشی ماشینی به فرآیندی اطلاق می شود که تخم مرغ ها را در ماشین جوجه کشی ( انکوباتورها )  قرار می دهند و  تا زمان ترک خوردن و شکستن باقی می مانند که  امروزه به طور گسترده ای از این صنعت مدرن استفاده می شود .کارخانه جوجه کشی 207 نیز با ایجاد شرایط مطلوب و مناسب با استفاده از این شیوه به نگه داری تخم مرغ تا تولد جوجه های گوشتی یکروزه عمل می کند چرا که اگر شرایط مناسب برقرار باشد، نتایج و تجربیات ارزشمندی حاصل خواهد شد.

مزایا و معایب جوجه کشی ماشینی

جوجه کشی ماشینی یک فرایند طولانی و زمانبر است که نیازمند دقت بالا می باشد، با این وجود، با نگهداری صحیح مرغ تخمگذار و انجام درست فرآیند در جوجه کشی207 ما به نتایج مطلوب و تولید جوجه یکروزه گوشتی رسیده ایم .اما با این وجود جوجه کشی ماشینی همانند هر فرآیند غیر طبیعی و مصنوعی دیگری، مزایا و معایبی دارد.

مزایای جوجه کشی ماشینی

  • در جوجه کشی ماشینی می توان تخم مرغ های بیشتری را در یک زمان به ثمر رساند
  • این تهیه و تدارکات جهت فراهم کردن مایحتاج جامعه حس موفقیت به تولید کننده می دهد.
  • نیازی به انتظار کشیدن برای مرغ تخم گذار نیست.

معایب جوجه کشی ماشینی

  • ممکن است تولید تخم مرغ (نابارور بودن تخم مرغ ، شکستن یا آسب تخم مرغ ها در قفس ها و …) با شکست مواجه شود
  • خیلی زمان گیر است
  • راه اندازی این صنعت گران است

انواع ماشین های جوجه کشی ( انکوباتور ها )

ما در جوجه کشی 207 به منظور نگهداری مرغ های تخم گذار و گوشتی و تولید جوجه یکروزه گوشتی و ارائه به بازار جهت خرید جوجه یکروزه برای مصارف سایر مرغداران و همچنین تولید تخم مرغ های گلپایگان از ماشین های جوجه کشی استفاده می کنیم که در اینجا بر مبنای ویژگی هایی که دارند به بررسی آنها می پردازیم.

-اندازه

انکوباتورها عموما در دو سایز با مقیاس کوچک و مقیاس بزرگ می باشند. انکوباتورهای مقیاس کوچک روی میز قرار می گیرند و تنها چند تخم مرغ را در یک زمان نگهداری می کنند. این نوع انکوباتورها برای مصرف خانگیاست که تمایل دارند تعداد کمی تخم مرغ را به راحتی بارور کنند. نرخ موفقیت در این نوع انکوباتورها به اندازه انکوباتورهای بزرگ نیست زیرا عوامل کمتری نسبت به انکوباتورهای بزرگ ، اتوماتیک شده اند .

انکوباتورهای مقیاس بزرگ را روی زمین کار می گذارند. این نوع انکوباتورها بسته به اندازه تخم مرغ قابلیت نگه داری 300 تخم مرغ را دارد. برخی از این انکوباتورها به صورت چرخشی ساخته شده اند که کار با آنرا راحتتر و زمان کمتری برای مراقبت از هر تخم مرغ صرف می شود. انکوباتورهای مقیاس بزرگ دارای کنترل های ترموستاتیک میباشند که باعث می شود فرآیند کنترل دمای داخل را بسیار آسانتر کند.

– کنترل هوا

کنترل جریان هوا در انکوباتور بسیار مهم است زیرا کنترل گرما و رطوبت را در داخل دستگاه جوجه کشی کنترل می کند. سه راه برای کنترل هوا وجود دارد:

  1. یک انکوباتور که هوای ساکنی در آن وجود دارد سوراخهایی در بالا و پایین محفظه اش دارد. این نوع انکوباتور معمولا ارزانتر است اما ثبات کمتری دارد.
  2. مدل دوم دستگاه با ایجاد هوا درون دستگاه می باشد. این مدل دارای یک فن است که به طور مداوم هوا را در داخل انکوباتور پخش می کند. در حالی که این مدل گران تر است اما قابلیت سازگاری بیشتری دارد.
  3. مدل آخر که از کنترل هوا به صورت طبیعی پیروی می کند، به طوری که هوا از کشش درونی انکوباتور استفاده می کند.

قسمت های مختلف انکوباتور ( ماشین جوجه کشی )

انکوباتورهای معمول بالای فهرست

اکثر ماشین های جوجه کشی ( انکوباتورها ) که در بالای فهرست می باشند دارای یک دریچه پلاستیکی می باشد که از طریق آن اتفاقاتی که درون محفظه می افتد، رویت شود. بسیاری از انکوباتورها دارای یک قفسه برای قرار دادن تخم مرغ بارور شده، یک عنصر گرمایشی که دمای داخل را کنترل می کند و یک سوئیچ حرارتی برای خاموش و روشن کردن سیستم گرمایی می باشد. در پایین، یک مخزن آب برای رطوبت تعبیه شده است. در همه مدل ها برای تهویه هوا، سوراخی وجود دارد. چرخش اتوماتیک تخم مرغ را می توان به طور جداگانه خریداری کرد. اگر تمایلی به چرخاندن تخم مرغ ها هر 15 یا 20 دقیقه یکبار به صورت دستی ندارید ، می توانید در این مورد هزینه بپردازید و سیستم چرخش را خریداری کنید.

مدل های بزرگتر انکوباتور

مدل های بزرگتر انکوباتورها با ویژگی های پیشرفته تر ارائه می شوند. برخی از مدل های بزرگ دارای تعداد مخزن آب بیش از یکی می باشند که به معنی کاهش استرس شما در مورد سطح رطوبت محیط است. این مدل های بزرگ به سینی های چرخشی، یک کشو پلاستیکی و یک ترموستات الکترونیکی مجهز می باشند. برخی از این ماشین های جوجه کشی دارای رطوبت سنج جهت بررسی رطوبت هوا می باشند.برخی نیز دارای لامپ گرماسنج خشک/مرطوب می باشد. تعيين بودجه و مواردي که براي شما اهميت بیشتری دارد، در فرآيند انتخاب انکوباتور مناسب به شما کمک خواهد کرد.

تعیین جا برای انکوباتور در کارخانه جوجه کشی

قرار دادن انکوباتور در جای مناسب بسیار مهم است. چند نکته باید در هنگام انجام این کار رعایت کرد.اول اینکه مراقب باشید نباید انکوباتور را در معرض نور مستقیم خورشید نگذارید. این امر باعث ایجاد نوسانات گرما و رطوبت می شود، که مطلوب نیست.نکته دومی که باید توجه داشته باشید این است که انکوباتور خود را در یک منطقه نگهداری کنید که درجه حرارت آن بین 70 تا 80 درجه باشد. نکته مهم دیگر اینکه، انکوباتور را از کودکان، حیوانات خانگی و به خصوص شکارچیان دور نگه دارید.

آماده سازی تخم مرغ برای جوجه کشی مصنوعی ( ماشینی)

ما در جوجه کشی 207 به منظور تولید جوجه یکروزه از تخم مرغ های بارور نگه داری می کنیم که از مراقبت تا تولید این جوجه های یکروزه و عرضه آنها به بازار یک سری نکات باید رعایت شود که برای اطلاع شما که قصد راه اندازی کارخانه جوجه کشی و تولید جوجه یکروزه گوشتی دارید بسیار مفید می باشد.در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

تمام دستورالعمل های انکوباتور را دقیقا پیگیری کنید! در زیر لیستی برای زمانی که می خواهید تخم مرغ خود را انتخاب کنید، آمده است.

باید همه تخم مرغ ها از لحاظ سایز تا حد ممکن به هم نزدیک باشند

باید کاملا تمیز باشند

از لحاظ سن هم سن باشند

دارای شکل ظاهری مشابه باشند

اگر در تولید تخم مرغ گلپایگان در جوجه کشی خود قصد دارید تخم مرغ ها  را به صورت دستی بچرخانید، همه ی تخم مرغ را از یک طرف علامت بزنید.

یک نکته خاص: تخم مرغ ها را با آب و صابون نشویید! پوسته ها بسیار متخلخل هستند و باقی مانده های صابون می توانند منافذ را مسدود کند که ممکن است منجر به از بین رفتن جنین در داخل تخم شوند .

دستورالعمل ها در طول فرایند جوجه کشی در جوجه کشی 207

در طی فرآیند تولید جوجه کشی ماشینی برای تولید جوجه یکروزه و همینطورتخم مرغ گلپایگان در جوجه کشی ماشینی 207 شرایطی را باید مهیا ساخت تا برای به ثمر رسیدن تخم مرغ های بارور شده مناسب باشند و این شرایط باید رعایت شود تا بتوان به تولید جوجه یکروزه گوشتی سالم و مناسبی برسیم.

چرخاندن تخم مرغ ها در جوجه کشی 207

اگر انکوباتور به سیستم چرخش اتوماتیک مجهز است از این مرحله می توانید صرف نظر کنید و به مرحله بعد بروید. در غیر این صورت، این دستورالعمل های کلی برای تبدیل تخم های بارور شده شما است. تخم مرغ را سه بار در روز بچرخانید. به همین ترتیب، تا سه روز قبل از تخم گذاری (تخم مرغ در 21 روز جوجه می دهد)، سیستم چرخش را از انکوباتور بردارید. در این زمان تخم مرغ ها را در طرف خود در سینی قرار دهید تا فرآیند تخمگذاری شروع شود.

دما در طی تولید جوجه یکروزه در جوجه کشی 207

دستورالعمل هایی را که در انکوباتور آمده است بخوانید. توجه داشته باشید، مهم نیست که کدام مدل انکوباتور شما استفاده می کنید، نوسانات دما می تواند باعث مرگ جنین کوچکی که درون تخم مرغ رشد می کند، شود. اکثر انکوباتورها دمای متوسط ​​بین 99.5 تا 102 درجه را حفظ می کنند.

رطوبت در طی تولید جوجه یکروزه گوشتی در جوجه کشی

درجه حرارت داخل انکوباتور کمک به تعیین سطح رطوبت داخل دستگاه می کند، که برای زنده ماندن جنین بسیار مهم است. اگر رطوبت بیش از حد بالا باشد، تخم ها رطوبت را به طور کامل خشک نمی کنند و می توانند در جوجه های تازه به بار آمده بیماری ایجاد کنند.اگر رطوبت بسیار کم باشد، پوسته برای جوجه ها زمان خارج شدن بسیار سخت و خشک خواهد بود و در آن زمان مشکل ایجاد می کند.این مهمترین قسمتی است که ما در جوجه کشی 207 با مهارت به درستی انجام می دهیم ، که ما را از سایر تولید کنندگان تخم مرغ گلپایگان و تولیدکنندگان جوجه یکروزه گوشتی متمایز می سازد و منجر به تولید بهترین نوع جوجه یکروزه گوشتی می شود.

نور

بررسی باروری تخم مرغ با قرار دادن یک منبع نور در جعبه در منطقه تاریک ، انجام می شود. این عمل، جنین در داخل تخم مرغ و بعدا موقعیت فضای هوایی را نشان می دهد.

جوجه کشی 207 با دستگاه جوجه کشی مصنوعی در تولید جوجه یکروزه

کل فرآیند تبدیل جوجه یکروزه از تخم مرغ به جوجه گوشتی یکروزه ، از ابتدا تا پایان ،21 روز است. بین 19 تا 21 روز، جوجه زرده را از طریق مایع خود می گیرد، که غذا و آب لازم برای 24 تا 48 ساعت اولیه زندگی خود را فراهم کند. مزاحم ماشین جوجه کشی در سه روز اخیر نشوید. شما حدود 24 ساعت قبل از تبدیل جوجه، صدای جیر جیر را از داخل تخم مرغ می شنوید.

در مرحله اول از تخم بیرون می آید وقتی که کوچکترین شکاف در وسیع ترین قسمت تخم مرغ ایجاد می شود، ترک تولد نامیده می شود. شنیدن صدا زمانی اتفاق می افتد که سوراخ کوچکی در ترک ایجاد شده باشد. جوجه با استفاده از دندان تخم مرغ برای ایجاد سوراخ های کوچک در پوسته و از پاهای خود برای باز کردن پوسته استفاده می کند. بلافاصله پوسته های تازه شکسته شده را بردارید.

جوجه وارد دنیای مرطوب می شود. جوجه ها را در انتهای پایین سینی قرار دهید تا به مدت 18 تا 48 ساعت خشک شود. پس از اینکه جوجه خشک شود، جوجه را در کله مرغی قرار دهید. دمای کله را 95 درجه نگه دارید. فضای کله باید حداقل 17 تا 20 اینچ از سطح  زمین باشد.

سایر نکته های جوجه کشی که در تولید جوجه یکروزه باید رعایت شود:

به گفته جوجه کشی ماشینی یا همان انکوباسیون مصنوعی می تواند یک روند استرس زا ، به ویژه برای افراد پر مشغله ،باشد. زمان و دقت در روند جوجه کشی بسیار مهم است. یک اشتباه ممکن است برای جنین هایی که در تخم مرغ رشد می کنند، کشنده باشد، که برای فردی که به سختی کار می کند، نا امید کننده و مخرب است.

کسانی که در پرورش مرغ تازه کار هستند بهتر است از روش جوجه کشی ماشینی استفاده نکنند تا زمانی که تجربه و دانش کافی در این زمینه به دست آورند  .با این حال، پرورش مرغ می تواند یک تجربه ی ارزشمند باشد، و با کمی تلاش و صبر، نتیجه عالی به دست بیاید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس