شماره تماس کارخانه جوجه کشی207 : 02133722838

تلفن همراه جهت تماس برای خرید انواع محصولات کارخانه جوجه کشی207: 09123332661
تلفن همراه جهت تماس و خرید انواع محصولات از کارخانه جوجه کشی207: 09123332661 

جوجه کشی

پرورش جوجه یکروزه – کارخانه جوجه کشی 207

جوجه کشی را از کجا شروع کنیم؟

یکی از صنعتهایی که با توجه به اقتصاد داخلی مملکت تاثیرپذیر نیست و همیشه پا برجاست صنعت جوجه کشی می باشد.
برای شروع در عرصه جوجه کشی ، تنها یک دستگاه جوجه کشی تولید شده توسط طیور ماشین ابزارو تخم نطفه دار نیاز دارید و می توانید صنعت کوچک خود را آغاز کنید.
طیور ماشین ابزار تولیدکننده انواع ماشین جوجه کشی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک با نام های زاگرس و روستا، یکی از برترین تولید کنندگان داخلی ابزار آلات جوجه کشی می باشد.
همین طور اینکه شما متناسب با ابعاد کسب و کار خود می توانید دستگاه جوجه کشی مناسب تهیه کنید..
در کنار تهیه این ابزار اآلات و مرغ نطفه دار، شما به دانش جوجه کشی نیز نیازمند می باشید تا بتوانید با بالاترین بازدهی، از دستگاه خود جوجه بکشید.

روش های پرورش مرغ تخمگذار

پرورش مرغ تخمگذار در ایران معمولا به دو روش انجام می شود :

روش اول: که در مرغداری های معمول و کوچک رایج می باشد؛ گله در مرحله رشد تا قبل از تخمگذاری بر روی زمین پرورش داده می شود و در مرحله تخمگذاری به قفس منتقل می شود
روش دوم: در مرغداری های بزرگ و صنعتی انجام می شود.گله از روز اول تا پایان در قفس با تجهیزات خاصی نگه داری می شود که البته به مرور روش اول رد شده است.

چرا مرغ تخمگذار پرورش دهیم

با توجه به صرفه اقتصادی بیشتر، تخم مرغ نطفه دار تولیدمی نمائیم.
زمانی که مرغدار قصد تولید جوجه یکروزه دارد و در سن یکروزه یا 7 یا 15 روزه قصد فروش جوجه ها را داشته باشد اقدام به تولید تخم مرغ نطفه دار جهت جوجه کشی مرغ می نماید.
پرورش مرغ مادر مستلزم شرایط محیطی ویژه ای می باشد که در این راستا مرغ ها می بایستی در سالن های تمیز، خشک، بدون کوران هوا ،ضد عفونی شده با تهویه و نور مناسب نگه داری شوند. زیرا اگر سالن سرد و مرطوب باشند مرغ ها کمتر غذا خورده و تولید کاهش می یابد.
نسبت خروس به مرغ باید 1 به 10 باشد. با اینکه تعداد خروس ها ۱۰ درصد کل مرغ ها می باشد ولی جوجه ها به میزان ۵۰ درصد مرغ و ۵۰ درصد خروس متولد می شود. شرایط محیطی اثر مهمی بر روی نتیجه ی تولید خواهد داشت.
توجه داشته باشید که همیشه تعداد جوجه های تولید شده کمتر از تعداد تخم مرغ هایی است که در دستگاه جوجه کشی قرار می گیرد.

عدم باروری تخم مرغ ها

عدم باروری در گله ها می تواند به طور جداگانه و در زمان نوربینی اتفاق بیفتد که با این وجود تخم مرغ در دستگاه ستر حدود هجده تا نوزده روز باقی می ماند.وجود تخم مرغ بی نطفه وتخم مرغهایی که دارای نطفه های بسیار ابتدای می باشند می تواند باعث بروزمشکل شود در صورتی که بیش از یک گله تحت تاثیر قرار بگیرد باید عوامل مختلف را در عدم باروری در سطح گله مادرمسئله بررسی کرد.
• سن گله مادر بر باروری تاثیر قابل توجهی دارد
• زیاد یا کم بودن تعداد خروس به نسبت گله ی مادر
• وجود پرندگان ضعیف از جمله خروس های ضعیف از نظر سلامت جسمانی، نابالغ بودن، خیلی پیر بودن یا تولک بودن.
• وجود بیماریهایی مانند سل پرندگان، آسپرژیلوس و کوکسیدیوز که می تواند از عواملی باشد که پرندگان را غیر بارور می شوند .
• تاج خروس ها باید بعد از تولد قطع گردد که اصطلاحا دچار یخ زدگی نشود..
• اگر ناخن خروس ها در ده روز اول کوتاه نشود مرغ ها را زخمی می کندکه یکی از دلایل می باشد.
• عدم مدیریت مناسب به طور مثال : دانخوری و آبخوری به میزان مناسب انجام نشود، تراکم بیش از حد پرندگان و وارد کردن خروس جدید در گله در دوران تخم گذاری که باعث جنگ خروس ها شده و باروری تخم ها کاهش می دهد ، نوردهی نامناسب، وجود استرس

بهترین مکان برای پرورش مرغ تخمگذار

مزرعه پرورش مرغ تخمگذار باید در محلی باشد که دارای آب و هوای مساعد و مطلوب باشد و برای خنک و گرم کردن محل به راحتی و کمترین هزینه انجام شود. یکی از راههای ایجاد آب و هوا و محیطی مطلوب کاشت درخت می باشد که علاوه بر تمیز و لطیف شدن آب و هوا محیطی ایجاد می شود که برای کار کردن حس خوبی به شما دست می دهد.
از نظر دسترسی باید دسترسی مناسبی به آب و برق و …
مزرعه باید به مرکز شهر و مراکز خرید و فروش خیلی دور یا نزدیک نباشد به خصوص اینکه در نزدیک مکانهای شلوغ یا آلوده و کارخانجات صنعتی و هم نین در معرض بادهای شدید نباشد.
همچنین بهتر است میزان فاصله تا محدوده تاسیساتی با نزدیکترینقریه حدود 200 متر و نزدیکترین محدوده شهر یا شهرک 1 کیلومتر باشد. از نظر نزدیکی به محدوده تاسیساتی پرورش ماکیان معمولی 1 کیلومتر و ماکیان مادر 2 کیلومتر باشد. از لحاظ نزدیکی به کشتارگاه ماکیان و سردخانه پروتیینی و کارخانه جوجه کشی و محل تهیه خوراک دام و طیور فاصله 1 کیلومتر مناسب می باشد.
سالن پرورش مرغ تخمگذار
سالن به منظور نگهداری و مرغ تخمگذار در ایران به دو صورت معمولی (باز) و بسته یا ویندولس می باشد و متناسب با محل، سلیقه و مدیریت به ابعاد و اشکال مختلف می توان ساخت. در ایران برای پرورش مرغ بیشتر از ساختمان سوله استفاده می شود که معوملا با ابعاد عرض دوازده الی چهارده متر و طول صد الی صدو بیست متر می باشد.
از سالن ها می توان هم برای پرورش جوجه و هم نیمچه ها قبل از تخمگذاری و هم برای مرغ های تخمگذار در قفس استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس